MENU:

Żaluzje drewniane Kraków

Przywróć harmonię w swoich wnętrzach i podkreśl ich naturalne piękno.

Żaluzje drewniane to absolutnie nieszablonowa dekoracja okien w domach lub przestrzeniach komercyjnych. Są one bezkonkurencyjne, gdy mowa o estetyce i kreowaniu we wnętrzach przytulnej atmosfery. Zachwycają również swoją trwałością i funkcjonalnością, co czyni je idealną propozycją dla najbardziej wymagających klientów.

W Telimena Studio specjalizujemy się w szczególności w wykonawstwie żaluzji drewnianych na wymiar, będących żaluzjami wewnętrznymi.

Żaluzje drewniane to doskonały pomysł zarówno na osłonięcie dużych, szklanych powierzchni, takich jak okna balkonowe, jak również wąskich i rozstawionych blisko siebie okien.

Tam, gdzie zachodzi potrzeba ocieplenia wystroju wnętrza, podkreślenia jego eleganckiego i stylowego charakteru, a jednocześnie dyskretnego przysłonienia przeszkleń, tam też niezastąpione okażą się właśnie żaluzje okienne z drewna.

Żaluzje drewniane na wymiar

Żaluzje drewniane na wymiar to kolejna z klasycznych i wyjątkowo eleganckich propozycji osłon, które przygotowujemy na indywidualne zamówienie. Jesteśmy dlatego gotowi zaproponować Ci zarówno żaluzje do łazienki na niewielkie okna, jak również żaluzje na większych rozmiarów przeszklenia balkonowe, czy tarasowe. Wśród naszych propozycji znajdziesz nie tylko żaluzje nowoczesne, ale i tradycyjne. Jeśli szukasz alternatywy dla standardowych, materiałowych osłon, żaluzje drewniane będą stanowić w tym przypadku wyjątkowo interesującą i wartą rozważenia propozycję!

Oto kilka możliwości personalizacji żaluzji drewnianych na wymiar, oferowanych przez naszą firmę:

Żaluzje drewniane 25 mm

Żaluzje drewniane 25 mm stanowią jedną ze standardowych szerokości tego rodzaju osłon. Żaluzje drewniane 25 mm to żaluzje uniwersalne. Są delikatniejsze i lżejsze, dzięki czemu prezentują się wyjątkowo elegancko i stylowo. Regularnie dekorują okna w domach, apartamentach, gabinetach, czy niekonwencjonalnych biurach. Lamele o szerokości 25 mm najczęściej montuje się na ramie okna (z wierceniem lub bez wiercenia), w świetle szyby lub bezpośrednio do ściany. W ten sposób zaciemniają one jedynie przeszkloną powierzchnię. Są również wygodniejsze w obsłudze.

Żaluzje drewniane 50 mm

Żaluzje drewniane 50 mm, w związku z większą szerokością, to żaluzje przeznaczone głównie do montażu nad wnęką okienną oraz montażu podsufitowego. W tych wydaniach prezentują się one zdecydowanie najkorzystniej. Nie wyklucza to oczywiście możliwości ich montażu we wnęce okiennej. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w przypadku dużych przeszkleń oraz u osób, którym nie zależy na efekcie delikatności, subtelności.

Żaluzje drewniane sterowane ręcznie lub elektrycznie

Żaluzje drewniane mogą być sterowane w sposób ręczny lub elektryczny. Żaluzje elektryczne występują dodatkowo w wariancie sterowania pełnego (obracanie lameli oraz podnoszenie żaluzji) lub częściowego (tylko obracanie lameli).

Żaluzje drewniane do każdego pomieszczenia

Żaluzje drewniane, podobnie jak inne rodzaje osłon, będą trafionym wyborem do każdego typu pomieszczenia. Możesz więc zdecydować się na żaluzje drewniane w salonie, żaluzje drewniane w kuchni, drewniane żaluzje w sypialni, czy wykonane z drewna żaluzje w biurze. W doborze najlepszych kreacji pomoże Ci nasz dekorator wnętrz, gotowy zaproponować każdemu z naszych klientów rozwiązania adekwatne do jego gustu i stylu pomieszczenia.

Żaluzje drewniane w różnych stylach

Żaluzje drewniane zachwycają swoją uniwersalnością i świetną prezencją w pomieszczeniach o różnorodnej stylistyce. Poza wariantami takimi jak nowoczesne żaluzje do salonu, wykonujemy również drewniane żaluzje retro. Idealne do aranżacji klasycznych, czy w stylistyce kolonialnej. Ostateczny efekt będzie zależeć od wybranej przez Ciebie kolorystyki oraz rodzaju drewnianych listewek. W naszej palecie kolorów znajdziesz w szczególności biel, czerń, antracyt, kremowy, różne odcienie szarości i naturalnego drewna, jak również kilka odsłon bambusa.

Żaluzje drewniane z montażem

Sposób montażu żaluzji drewnianych jest uzależniony nie tylko od preferencji klienta, ale i wybranej szerokości lameli. Żaluzje wewnętrzne 25 mm montuje się przede wszystkim w ramie okiennej, w różnych wariantach. W przypadku żaluzji drewnianych 50 mm preferowany montaż obejmuje przestrzeń nad wnęką lub do sufitu. Montaż sufitowy umożliwi Ci w dodatku wykorzystanie żaluzji nie tylko jako zasłony okiennej, ale i w roli oryginalnej ścianki działowej, rozdzielającej większą przestrzeń.

Żaluzje drewniane o wyjątkowych cechach i funkcjach

Wybór żaluzji drewnianych jako formy osłony przeszkleń w domu lub biurze ma mnóstwo niezaprzeczalnych zalet. Wynikają one nie tylko z właściwości drewna, ale i specyfiki żaluzji jako takich.

Elementem wyróżniającym żaluzje na tle zasłon, czy rolet materiałowych, jest ich zwiększona funkcjonalność. Dzięki ruchomym (obracanym) listewkom żaluzje wewnętrzne pozwalają nie tylko z niezwykłą precyzją decydować o stopniu nasłonecznienia wnętrza, ale i ustawieniu kąta padania światła! Poza standardową obsługą „góra – dół”, w przypadku żaluzji masz więc możliwość operowania całą ich powierzchnią. W ten sposób jesteś w stanie stworzyć odpowiednie warunki zarówno do pracy, jak i wypoczynku.

Fakt wykonania żaluzji z drewna nadaje im natomiast piękna i szlachetności. Wybierając żaluzje drewniane, wybierasz najlepszą estetykę i ciepło natury. Ponadczasowy i uniwersalny charakter tego materiału pozwoli Ci wykorzystać drewniane żaluzje od aranżacji nowoczesnych po klasyczne. Drewno jest także trwałe, przy odpowiedniej pielęgnacji doskonale znoszące upływ czasu. W połączeniu z naszą staranną obróbką gwarantujemy dlatego ich niezawodność i najwyższą funkcjonalność!

Ile kosztuje wykonanie żaluzji drewnianych na wymiar?

Usługa wykonania żaluzji drewnianych na zamówienie, w związku z tym, że jest usługą w 100% zindywidualizowaną, podlega również indywidualnej wycenie. Na ostateczny koszt realizacji całego zamówienia, a więc począwszy od wyboru najlepszego rozwiązania, aż po montaż, wpływają w szczególności: wymiary żaluzji drewnianych, wybrany rodzaj drewna, system sterowania żaluzjami, czy ewentualne dodatkowe, niestandardowe życzenia klienta.

BEZPŁATNA wizyta w domu / firmie Klienta
wraz z prezentacją oferowanych materiałów
BEZPŁATNY pomiar i wycena.
Specjalnie dla Państwa PRACUJEMY
OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
od 9:00 do 21:00
KRAKÓW I OKOLICE