MENU:

Firany panele / ekrany okienne / panele japońskie Kraków

Stylowe, alternatywne rozwiązanie dla okien tarasowych i balkonowych.

Firany panele, inaczej nazywane również panelami na okna, ekranami okiennymi lub panelami japońskimi, pozwolą Ci udekorować większe przeszklenia w stylowy i nietuzinkowy sposób. Doskonale nadają się one przede wszystkim do osłony drzwi tarasowych i balkonowych oraz innych, większych okien, mogąc stanowić interesującą alternatywę dla klasycznych firan lub rolet materiałowych.

Tekstylne panele do okien nie są szczególnie popularnym rozwiązaniem, jednak gdy już zwrócą Twoją uwagę, pokusa montażu ich w swoim domu może okazać się ogromna! Zwłaszcza wtedy, gdy masz do osłonięcia szklane powierzchnie w większych rozmiarach. Powód ku temu jest prosty – firanki panelowe prezentują się wyjątkowo efektownie na dużych, szklanych drzwiach i oknach, nadając aranżacji oryginalnego i stylowego charakteru.

Dzięki temu, że firanki panelowe i ekrany okienne są wykonywane przez nas na wymiar, możemy perfekcyjnie dopasować je do każdego rodzaju przeszklenia oraz indywidualnego stylu wnętrzarskiego!

Panele i ekrany okienne na wymiar

Obecność tekstylnych paneli do okien może znacząco podnieść walory estetyczne Twojego wnętrza. Osłony te nie są oczywiście wyłącznie samą ozdobą. Podobnie jak rolety, żaluzje, czy zasłony, gwarantują również prywatność i ochronę przed słońcem. Szyte na zamówienie, pod indywidualne wymiary, z pewnością staną się pięknym akcentem w Twoim domu.

Jeśli nie wiesz, w jakim zakresie możesz spersonalizować panele i ekrany na okna, oto najważniejsze z ich cech i właściwości:

Firany panele i zasłony panele

Ekrany okienne mogą występować zarówno w postaci firan – paneli, jak również zasłon – paneli. W zależności od tego, na jakim rozwiązaniu Ci zależy, będzie wymagać to zastosowania innego rodzaju materiału. W naszym wzorniku posiadamy całą gamę rozmaitych pod względem kolorów, wzorów i struktur tkanin na firanki panelowe i zasłony panele.

Systemy sterowania panelami tekstylnymi na okna

Do sterowania (zsuwania) paneli okiennych możemy wykorzystać jeden z trzech systemów: jednostronny, dwustronny niesymetryczny, dwustronny symetryczny. Nasi klienci otrzymują od nas fachową pomoc w doborze najlepszego mechanizmu wraz z przeszkoleniem z zasad jego użytkowania po zakończonym montażu.

Montaż paneli okiennych

Firany panelowe i panele zasłony montuje się na karniszach lub zamontowanych na suficie szynach, w zależności od wielkości przeszklenia i wysokości tkaniny. Możemy zastosować szyny o szerokości nawet 5 metrów, co pozwoli osłonić największe z okien!

Panele tekstylne nie tylko na duże okna

Mimo że panele tekstylne są polecane głównie na wysokie i duże przeszklenia oraz drzwi tarasowe lub balkonowe, mogą dekorować również standardowe, mniejsze okna. W przypadku naszych firanek panelowych szytych na zamówienie możliwości w zakresie ich personalizacji są bardzo duże!

Panele okienne, firany panelowe – wyjątkowa osłona do nowoczesnych i klasycznych wnętrz

Panele okienne to rozwiązanie dla domów, mieszkań, biur, hoteli, restauracji oraz wielu innych przestrzeni komercyjnych. Klienci prywatni najczęściej decydują się na tekstylne panele do salonu, jadalni i sypialni, z kolei w użytku publicznym panele japońskie można spotkać w gastronomii lub luksusowych obiektach noclegowych.

Firany panele, poza wspomnianymi już doskonałymi wrażeniami wizualnymi i ochroną przed ciekawskimi spojrzeniami, mają również inne atuty. Musimy podkreślić przede wszystkim ich wygodę, łatwość użytkowania. Dzięki temu, że materiały stosowane do paneli tekstylnych na okna są fabrycznie impregnowane, nie pochłaniają tyle brudu i kurzu, co tradycyjne zasłony i firany. Większość zabrudzeń wystarczy przecierać na bieżąco, bez potrzeby poświęcania wielu godzin na pranie i prasowanie.

Zaletą tekstylnych ekranów na okna jest w dodatku ich duża różnorodność. Każdy z klientów może więc tworzyć swoje własne, unikatowe kompozycje, składające się z paneli okiennych o różnych kolorach lub wzorach. We wnętrzach tradycyjnych popularne są panele ażurowe, natomiast w nowoczesnych królują minimalistyczne ekrany tekstylne. Jeśli nie czujesz się jednak na siłach, by samodzielnie wybrać najlepsze zestawienia, oddajemy Cię pod opiekę naszego dekoratora wnętrz, który zaproponuje Ci kilka możliwości!

Ile kosztuje wykonanie paneli okiennych na wymiar?

Usługa szycia tekstylnych paneli okiennych na zamówienie, w związku z tym, że jest usługą w 100% zindywidualizowaną, podlega również indywidualnej wycenie. Na ostateczny koszt realizacji całego zamówienia, a więc począwszy od wyboru najlepszego rozwiązania, aż po montaż, wpływają w szczególności: wymiary firan i zasłon panelowych, wybrany rodzaj tkaniny, system sterowania panelami do okien, czy ewentualne dodatkowe, niestandardowe życzenia klienta.

BEZPŁATNA wizyta w domu / firmie Klienta
wraz z prezentacją oferowanych materiałów
BEZPŁATNY pomiar i wycena.
Specjalnie dla Państwa PRACUJEMY
OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
od 9:00 do 21:00
KRAKÓW I OKOLICE