MENU:

Rolety rzymskie Kraków

Klasyczna elegancja – wspaniała alternatywa dla firan i zasłon.

Rolety rzymskie to produkt wyjątkowy. Specjalność firmy Telimena Studio. Alternatywa nie tylko dla eleganckich firan i zasłon, ale i standardowych rolet materiałowych. Stąd też możemy potraktować je jako swego rodzaju kompromis pomiędzy nimi.

Rolety rzymskie na okno stanowią idealną propozycję dla osób, które preferują estetykę klasycznych zasłon i firan, jednak potrzebują osłony zajmującej nieco mniej miejsca, o delikatniejszym, a zarazem efektownym wyglądzie. Stylowe, trwałe, niezawodne i łatwe do utrzymania w czystości, pięknie udekorują Twoje okna na długie lata.

Ze względu na różnorodność dostępnych rozwiązań, rolety rzymskie spełniają we wnętrzach szereg funkcji. Są przede wszystkim gwarantem prywatności, chroniąc przed ciekawskimi spojrzeniami. Mogą również skutecznie blokować przedostające się do wnętrza promienie słońca. Do tego zadania doskonale nadadzą się rolety rzymskie zaciemniające, nazywane również przeciwsłonecznymi. Jeśli natomiast kładziesz szczególny nacisk na estetykę, znakomitym wyborem będą rolety rzymskie z falbanką, rolety rzymskie prześwitujące z woalu, czy rolety rzymskie w kwiaty.

Szyjąc na zamówienie, możemy przygotować dla Ciebie każdy z możliwych wariantów!

Rolety rzymskie na wymiar

Rolety rzymskie na wymiar gwarantują najwyższą funkcjonalność i perfekcyjny wygląd. W Telimena Studio wszystkie z dostępnych w naszej ofercie osłon okiennych wykonujemy na indywidualne zamówienie. Starannie dopasowujemy je pod każdy możliwy rodzaj przeszklenia, uwzględniając przy tym gusta i potrzeby naszych klientów. Dzięki temu otrzymujesz od nas produkt w pełni spersonalizowany, posiadający wszystkie najważniejsze dla Ciebie cechy i funkcje.

Poznaj główne możliwości rolet rzymskich na wymiar, projektowanych i szytych w Telimena Studio:

Rolety rzymskie do każdego wnętrza

Rolety rzymskie do salonu? Rolety rzymskie do sypialni? Rolety rzymskie do kuchni? A może rolety rzymskie w pokoju dziecka albo rolety rzymskie do łazienki? Różnorodność dostępnych materiałów (tkaniny gładkie i deseniowe), kolorów, wzorów i struktur w połączeniu z szyciem na wymiar pozwalają nam przygotować produkt skrojony na miarę Twoich potrzeb. Dopasowany do charakteru i stylu dowolnego pomieszczenia.

Rolety rzymskie o różnych funkcjach

W związku z tym, że rolety rzymskie da się wykonać z praktycznie każdej tkaniny, mogą one funkcjonować zarówno jako prześwitujące firany, jak i przyciemniające zasłony. Przykładowo, doskonałą alternatywą dla firanek będą delikatne, przezroczyste rolety rzymskie z woalu.

Rolety rzymskie na każdy rodzaj przeszklenia

Rolety rzymskie mogą dekorować nie tylko standardowe przeszklenia, ale i występować jako rolety na okna dachowe, rolety rzymskie na okno balkonowe, a nawet jako rolety rzymskie na taras. Wymiary Twojego okna nie stanowią dla nas żadnej przeszkody w dostarczeniu Ci rozwiązania najlepszego z możliwych!  

Rolety rzymskie w różnych modelach szycia

Istnieje kilka modeli szycia rolet rzymskich. Wybieramy je w zależności od rodzaju tkaniny, możliwości technicznych i oczywiście Twojego indywidualnego gustu.

  • Model 1 – rolety rzymskie bez fiszbin (usztywnień), z wszytymi taśmami pionowymi (roleta po opuszczeniu jest gładka, rozkłada się na prosto),
  • Model 2 – rolety rzymskie z fiszbinami, układające się w regularne fałdy, polecane do materiałów o niesymetrycznych wzorach,
  • Model 3 – rolety rzymskie z fiszbinami wszytymi na zakładkę, które usztywniają roletę (fiszbiny-tunele wszyte są z tyłu rolety, dlatego po opuszczeniu rolety zakładki nie są widoczne),
  • Model 4 – podobny do modelu 3, ale z fiszbinami z przodu rolety, co sprawia, że po opuszczeniu fałdy na rolecie są widoczne.

Rolety rzymskie sterowane elektrycznie i ręcznie

Rolety rzymskie szyte na zamówienie są sterowane na dwa sposoby: tradycyjnie, ręcznie lub przy pomocy napędu elektrycznego. Do rozkładania i składania rolet rzymskich tradycyjnych służy system koralikowy, z kolei rolety rzymskie elektryczne obsługuje się klawiszem ściennym, pilotem radiowym lub smartfonem.

Rolety rzymskie z montażem

Montaż rolet rzymskich najczęściej wykonuje się do ściany lub sufitu nad oknem. Minimalna przestrzeń potrzebna do zawieszenia rolety nad wnęką okienną to 23 cm. W przypadku braku wystarczającej ilości miejsca, możliwe będzie również zamontowanie rolet rzymskich bezpośrednio do okien. W rzeczywistości jednak nie musisz zaprzątać sobie tym głowy, ponieważ korzystając z naszych usług, otrzymujesz od nas pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia, włączając w to również profesjonalny montaż wybranych rolet!

Rolety rzymskie w aranżacjach nowoczesnych i klasycznych

Rolety rzymskie na wymiar potrafią udekorować okna w naprawdę efektowny, oryginalny sposób. Będą dlatego idealnym dopełnieniem nie tylko aranżacji klasycznych, ale i wnętrz, które pragniesz urządzić w niestandardowym stylu. W naszym wzorniku możesz przebierać spośród tkanin o nowoczesnym, jak i tradycyjnym wyglądzie, co w połączeniu z wybranym modelem szycia, pozwala uzyskać różnorodne rezultaty.

W przestrzeniach minimalistycznych, urządzonych zgodnie ze współczesnymi trendami, dużą popularnością cieszą się rolety rzymskie gładkie. Do aranżacji klasycznych i eleganckich chętnie wybierane są natomiast rolety rzymskie z dekorami, na przykład rolety rzymskie w kwiaty lub pasy. Wiele zależeć będzie również od tego, czy oczekujesz od rolet rzymskich, by stały się one jedynie dopełnieniem całej aranżacji, czy też jednym z elementów dekoracyjnych, nadających wnętrzu wyrazu.

Nie wiesz, jakie rolety rzymskie wybrać? Pamiętaj, że w Telimena Studio nasi klienci otrzymują wsparcie profesjonalnego dekoratora wnętrz! Podczas wizyty w Twoim mieszkaniu pomoże Ci on w stworzeniu najlepszego projektu, kierując się stylem pomieszczenia i Twoimi upodobaniami.

Ile kosztuje wykonanie rolet rzymskich na wymiar?

Usługa szycia rolet rzymskich na zamówienie, w związku z tym, że jest usługą w 100% zindywidualizowaną, podlega również indywidualnej wycenie. Na ostateczny koszt realizacji całego zamówienia, a więc począwszy od wyboru najlepszego rozwiązania, aż po montaż, wpływają w szczególności: wymiary rolet rzymskich, wybrany rodzaj tkaniny i sposób szycia, system sterowania roletami rzymskimi, czy ewentualne dodatkowe, niestandardowe życzenia klienta.

BEZPŁATNA wizyta w domu / firmie Klienta
wraz z prezentacją oferowanych materiałów
BEZPŁATNY pomiar i wycena.
Specjalnie dla Państwa PRACUJEMY
OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY
od 9:00 do 21:00
KRAKÓW I OKOLICE